Bundesliga Futboll Sport

FITORE SPEKTAKOLARE/ Dortmund mposht me “MANITA” Hertha Berlin, Haaland shpallet “Golden Boy”

Erling Haaland e ka nisur ditën e sotme duk e u shpallur Golden Boy, çmimi prestigjioz që jepet nga Tuttosport për futbollistin më të mirë Under 21, dhe e ka mbyllur duke realizuar katër gola në Bundesliga.

Gjiganti norvegjez ka qenë protagonisti absolut i ndeshjes së fituar 5-2 nga Borussia Dortmund kundër Hertha Belrin në javën e tetë të kampionatit gjerman.

Një ndeshje që është zhbllokuar në minutën e 33-të nga vendasit me një gol të bukur të  Cunha-s, autor edhe i golit të dytë të Hertha-s, dhe që është përmbysur në pjesën e dytë nga miqtë me katër gola të Haaland. Goli tjetër i verdhezinjvë është realizuar nga Guerreiro.

Kjo fitore e ka ngjitur Dortmund në vendin e dytë me 18 pikë, vetëm një larg Bayern-it kryesues.

Related posts

ITALIA NË LOT/ LEGJENDA e JUVES zbulon “sekretin”: Vuaj nga KANCERI, nuk e di sa do të zgjasë

Isa.Autor

Zëvendësoi Messin dhe ndëshkoi Interin, ja pse Rafinha nuk u ble nga zikaltërit

Isa.Autor

“PUNA U LA PËRGJYSMË”/ Ja si Ish-lojtari i Bundesliga-s turpërohet në emision… (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment