Futboll Sport

HISTORI SUKSESI/ 16-vjeçari shqiptar shpallet për herë të tretë kampion në Gjermani

U zhvillua këtë fundjavë gara për kampion të Gjermanisë në disiplinën e “Breakdance dhe Hip Hop” në Spraitbach të Landin Baden-Wurtermberg, ku është shpallur kampion në kategorinë junior 16-vjeçari shqiptar Plarent Kiçmari.

Gara është organizuar nga shoqata sportive “TAF-Germany”, ku kanë marrë pjesë rreth 150 kërcimtarë nga Gjermania dhe 100 të tjerë nga vende të ndryshme të botës.

Gara është mbajtur në përputhshmëri me rregullat anti-Covid-19.

Në kategorinë junior 2 për moshat 15 dhe 16 vjeçare, Plarent Kiçmari, djaloshi 16-vjeçar me prejardhje nga Kosova, arriti që përsëri të shpallet kampion i breakdance në Gjermani, kështu duke e mbrojtur titullin e kampionit për të tretin vit radhazi.

Për Plarentin që tanimë njihet si kampion i Gjermanisë, kanë raportuar edhe shumë gazeta regjionale në NRW dhe Baden-Wurttemberg.

Po ashtu Kiçmari është edhe kandidat potencial për të përfaqësuar Gjermaninë në Lojërat Olimpike.

Related posts

VIDEO/ Ibrahimovic bën gol nga mesi i fushës, çmenden të gjithë në Amerikë

Sadik.Autor

SFIDA NDAJ TOTTENHAM/ Klopp: Duam të jemi skuadra kundër së cilës askush nuk do të luajë

Delo.autor

NUK NEGOCION ME “KATALANASIT”/ Atletico paguan Griezmann me 20 milionë euro për të…

Delo.autor

Leave a Comment