Futboll Seria A Sport

I PAPËRMBAJTSHËM/ Ronaldo “MAGJIK”, ndëshkon Cagliari-n me 2 gola në 5 minuta (VIDEO)

Është zhbllokuar ndeshja e javës së tetë të Serisë A mes Juventus-it dhe Cagliari-t.

Goli i parë ka ardhur në minutën e 38-të dhe është realizuar nga Cristiano Ronaldo.

Portugezi ka mposhtur portierin Cragno me një goditje të mrekullueshme me të majtën.

CR7 ka qenë protagonist edhe pesë minuta më mbrapa,  duke shënuar golin e dytë me një goditje magjike.

Related posts

Mbrojtësi i JUVES ndihet i tepërt/ MILANI gati ta “rrëmbejë”. Ja formula e transferimit

Isa.Autor

Lajm fantastik për tifozët e Interit, para ndeshjes vendimtare me Lazion

Sadik.Autor

PLAS TEK HOLANDA/ Mesfushori i Liverpulit “sherr” me De Burin. Ja arsyeja e vërtetë

Delo.autor

Leave a Comment