Futboll Sport

“INVESTITORËT E RINJ E KANË TË VËSHTIRË TË FITOJNË”/ Ish-trajneri Wenger: Ja pse futbolli i sotshëm është i mërzitshëm

Arsene Wenger ka bërë disa deklarata interesante në lidhje me futbollin modern.

Tani shijon spektaklin jashtë fushës, por Wenger nuk e harron lamtumirën nga futbolli dhe kryesisht nga Arsenal-i pas 22 vitesh si trajner:

“Në atë kohë nuk mund ta dija sa e dhimbshme do të ishte, por sot jam i qetë. Kam zbuluar familjen, kohën, qytete. Do të kthehem në stadium ta shikoj Arsenal-in, por nuk jam gati. Është skuadra ime, historia ime”.

Në lidhje me futbollin aktual: “Klubet që dominojnë në Europë e bëjnë falë shpenzimeve që kanë bërë para shtrëngimeve të Fair Play-t Financiar”.

“Janë ngrirë pozicionet e arritura më parë dhe kjo e shtrembëron garën. Tani është e lehtë të parashikosh kush do të fitojë, është e mërzitshme. E bukura e futbollit duhet të jetë të qenit i paparashikueshëm. Dhe investitorët e rinj e kanë të vështirë të fitojnë”, ka thënë francezi.

Related posts

KRASNODAR-CHELSEA/ “Blutë e Londrës” kërkojnë fitoren e parë në Champions (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Shkëndija e Tetovës fiksohet me lojtarët e Skënderbeut/ Dy titullarë të tjerë të shënjestër

Sadik.Autor

Nis pjesa e dytë, Brazil- Kosta Rika seleçao të etur për 3-pikët

Sadik.Autor

Leave a Comment