Futboll Premier League Sport

KËRKON PËRFORCIME NË EKIP/ Është lojtari kyç i mesfushës së Milan, Guardiola interesohet për talentin…

Mançester Siti interesohet për Ismael Benaser.

Kështu shkruan portal britanik “Witness”, ku thuhet se Pep Guardiola po ndjek me interes dhe pëlqen cilësitë e mesfushorit algjeran të Milanit.

Mesfushori 22-vjeçar po bën një sezon të kënaqshëm me kuqezinjtë ku numëron 13 prezenca dhe duke dhuruar 3 asist në të gjitha kompeticionet.

Benaser është një lojtar i rëndësishëm për mesfushën e Milanit siç e ka deklaruar jo pak herë edhe trajneri Stefano Pioli.

Related posts

HEQJA E SHIRITIT TË KAPITENIT ICARDIT/ Moratti godet Interin me deklaratat e tij

Delo.autor

PARMA-INTER/ Pas një asist nga Lukaku, Sanchez zhbllokon sfidën për “Zikaltërit” me gol të pazakontë (VIDEO)

Delo.autor

RRËFEN PRAPASKENAT E INTERIT/ Moratti: Ishim në tratativa për Iniestan dhe “Pleshtin”

Delo.autor

Leave a Comment