Ndeshjet Live Sport

LIVE/ La Liga: Mbyllet ndeshja Real Madrid-Alaves. Rezultati 1-2

Fitorja kundër Interit në San Siro i ka trimëruar djemtë e Zinedine Zidane

Ata sot presin në Alfredo di Stefano skuadrën e Alaves dhe ashtu siç ka paralajmëruar Zidane, fokusin do ta kenë të fitorja në La Liga.

Për këtë ai ka startuar me Hazard, Mariano, Asensio dhe Lucas Vazquez derisa sot në formacion nuk është ftuar fare Karim Benzema. Një fitore sonte e Real Madridit do të bënte që Real të këtë 20 pikë nga 10 xhiro të zhvilluara.

 

LIVE/ Real Madrid – Alaves 1-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 87/ Real Madrid ngushton shifrat me golin e shënuar nga Casemiro.

MINUTA 49/ Alaves dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Joselu.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 5/ Alaves kalon në avantazh me golin e shënuar nga Lucas Perez.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

Liga e Kombeve/ Dy gola për 2 minuta: Anglia dhe Spanja dhurojnë spektakël në “Uembli” (VIDEO)

Isa.Autor

REAL MADRID-BRUGGE/ Zidane synon të sigurojë fitoren e parë (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Nuk është hera e parë, ja sezonet kur Vllaznia ka zbritur nga elita

Sadik.Autor

Leave a Comment