LIVE/ Superiore: Mbyllet ndeshja Teuta-Skënderbeu. Rezultati 1-1

Do të startojë në orën 16:45 në “Niko Dovana”, sfida e vlefshme për javën e parë të kampionatit ajo mes Teutës dhe Skënderbeut. Një përballje interesante, duke ditur rivalitetin që këto 2 skuadra kanë pasur me njëra-tjetrën.

Durrsakët vijnë favoritë në letër, teksa kanë ndëruar një ekip pretendent këtë sezon. Ndërkohë në krahun tjetër, Skënderbeu i Ahmatajt, ka në përbërje shumë lojtarë të rinj, të cilët ngelen për tu parë.

LIVE: TEUTA-SKËNDERBEU 1-1

Hebaj 10′ / Meksi 34′

KOMENTI LIVE:

90+4′ E pabesueshme çfarë humbet Mensah i vetëm përballë portierit Frashëri. Një mundësi e humbur me vlerë 3 pikë për korçarët.

90+2′ Minuta të mira për Skënderbeun që provon ta fitojë këtë sfidë.

90′ Akordohen 6 minuta shtesë.

89′ Johan Çela provon të surprizojë Frashërin me një gjuajtje nga mesi i fushës, por topi shkon mbi kuadrat.

80′ Dy zëvendësime te Skënderbeu, largohen Mara dhe Rrapaj në vendin e tyre Shabani dhe Çela.

79′ Trajneri Martini kryen 2 zëvendësimet e radhës. Largohet nga fusha Bregu dhe Hebaj në fushë Kapllani dhe Gonçalves.

70’ Tjetër tentativë e Teutës, me Kuron, pas zgjatjes së mirë të Dajsinanit, por futbollisti i Teutës, nuk arrin ta dërgojë topin drejt rrjetës, teksa fiton një këndore.

67′ Tjetër zëvendësim te Teuta, largohet nga fusha Avdyli, vendin e tij e merr Silvio Zogaj.

64’ Fantastik portieri i Skënderbeut, Mario Dajsinani, i cili i ka mohuar një tjetër gol skuadrës durrsake pas tentativës së Emiljano Vilës.

63′ Tjetër tentativë e Rrapajt, por gjuajtja e tij bllokohet nga Todorovski.

57′ Provon Rrapaj me një gjuajtje të rrezikshme, por ndalet nga portieri Frashëri.

55′ Skënderbeu fiton terren dhe kërkon golin e avantazhit. Të pozicionuar mirë mbrojtësit e Teutës.

52′ Zëvendësim te Teuta, largohet Lorenco Vila, vendin e tij e merr Gruda.

50′ Teuta kërkon golin e avantazhit duke e nisur në sulm fragmentin e dytë.

46′ Starton pjesa e dytë! Ahmataj bën zëvendësimin e parë, largohet Pusi, në vendin e tij mbrojtësi Vitija.

Përfundon pjesa e parë.

45+2′ Mensah ndëshkohet me karton të verdhë.

45+1′ Bregu provon me të majtën, por jashtë kuadratit.

45′ Akordohen 4 minuta shtesë.

43’ Sërish Teuta me Avdylin, tjetër reagim fantastik i portierit Dajsinani. I shkon rrotull golit të dytë skuadra e Edi Martinit.

42’ Albano Aleksi i shkon shumë pranë golit. Mesfushori fierak provon me një gjuajtje të rrezikshme, por ndalet nga portieri Dajsinani, që largon rrezikun në këndorë.

38’ Pranë golit të dytë Skënderbeu me Pusin, i cili në afërsi të pikës së penalltisë, nuk ka mundur të shtyjë topin drejt kuadratit, duke shpërdoruar një mundësi të artë shënimi.

34’ GOOL SKËNDERBEU 1-1/ Vendoset baraspesha në “Niko Dovana”. Kapiteni Jorgo Meksi, realizon nga një distancë e konsiderueshme, pas përplasjes së portierit Frashëri me Emiliano Vilës. Mbrojtësi përfiton nga kjo dalje e gabuar e gardianit korçar duke tundur rrjetën.

32′ Bregu rrëzohet brenda zonës dhe kërkon penallti pas konktaktit me Bicajn, por gjyqtari Meta vazhdon lojën.

24′ Provon Emiljano Vila me një perdhë, gjuajtja e tij grushtohet nga Dajsinani në këndore.

20′ E pabesueshme çfarë humbet Hebaj. Pas arkimit perfekt të Todorovskit, sulmuesi shkodran ka shpërdoruar një rast të hartë me kokë duke e dërguar topin jashtë kuadratit.

10′ GOOOOL TEUTA 1-0/ Rubin Hebaj kalon në avantazh durrsakët. Pas një harkim nga këndi. Sulmuesi shkodran godet me kokë. I ndihmuar edhe nga devijimi i Mensah, topi shkon në rrjetën e portës së Dajsinanit.

5′ Teuta disi më kërkuese në këto minuta të para, por mungojnë rastet konkrete në portat respektive.