Futboll Sport

MOMENT EMOCIONUESE/ Shikoni si përkulen tifozët para arkivolit të Maradonës (VIDEO)

U mbajtën ditën e sotme, në pallatin presidencial në Argjentinë, homazhet në nder të legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona.

Në momentin kur arkivoli i 60-vjeçarit u nxor nga ambulanca dhe u dërgua në pallat, një grup tifozësh shpërthyen në lot.

Njerëz pafund kalojnë para arkivolit të Diegos për të nderuar Zotin e futbollit, teksa edhe përkulen përpara tij. Një moment emocionues ky, për shumë tifozë të futbollit që kanë humbur idhullin e tyre.

Related posts

Suarez: Kemi avantazh të lehtë ndaj Valencias

Q.Autor

“ARSENALI BËN GODITJE BEFASUESE NË TREG”/ David Luiz është blerja e orës së fundit e “Topçinjve”

Delo.autor

NJË HAP LARG AVENTURËS SË RE/ Milan – Piatek e kryer, ja detajet e transferimit

Delo.autor

Leave a Comment