Futboll Seria A Sport

PAS BARAZIMIT ME ATALANTA-N/ Conte mesazh Inter: Trajneri nuk mund t’ju tregojë gjithmonë se çfarë të bëni në…

Pas barazimit me Atalanta, trajneri i Interit, Antonio Conte foli për Sky Sport: “Unë nuk e kuptoj se çfarë reagimi duhet të kisha pritur pas Madridit. Ne nuk munguan në aspektin e performancës, por vetëm te rezultatet. Unë nuk prisja një reagim sepse më pëlqeu loja, sot kemi bërë të njëjtën gjë me Atalanta që është një ekip tjetër i fortë.

E vështirë të luash kundër tyre, por mbase na mungon pak instinkti vrasës për të fituar dhe marrë maksimumin. Kthehemi në shtëpi me një barazim”.

“Ne gjithmonë flasim për Inter do të thotë që të tjerët kanë frikë”.

“Kushdo që po humbet ndeshjen përpiqet të përmbysë ndeshjen, ne e bëmë këtë me Fiorentina duke hedhur sulmues. Ne duhet të jemi të mirë në menaxhimin e situatave sepse nuk mund të ketë gjithmonë trajner në fushë për të thënë se si dhe çfarë të bëjë ekipi!”

“Goli i pësuar ishte një moment konfuzioni dhe kjo nuk duhet të ndodhë. Shpesh ne vazhdojmë të bëjmë atë që kemi përgatitur pa guxuar por do të përmirësohemi”.

Related posts

DEMBELE DREJT LARGIMIT NGA BARCELONA/ Flet agjenti i lojtarit: Dëshira e atij është të luajë me…

Delo.autor

COPA LIBERTADORES/ “Çmenduri” nga Gabigol, Flamengo është kampione e brazilit

Delo.autor

FUNDI I SEZONIT PO AFRON/ “Diktatorët” e titujve, Skënderbeu mbretëron në Shqipëri

Delo.autor

Leave a Comment