Futboll Seria A Sport

SERIE A/ Roma merr fitoren e tretë RADHAZI, Sassuolo vazhdon në krye

Roma ka mundur 3-0 Parma-n dhe ka marrë fitoren e tretë radhazi në kampionat. Protagonisti absolut i ndeshjes së luajtur në Olimpico ka qenë Mkhitaryan, autor i dy golave.

Verdhekuqtë janë ngjitur në vendin e tretë të renditjes së kampionatit italian me 17 pikë, vetëm një larg vendit të parë.

Një vend i parë që mbahet përkohësisht nga surpriza Sassuolo, që ka fituar 2-0 në transfertë kundër Verona-s falë golave të Boga-s dhe Berardi-t.

Fiton edhe Bologna, që ka mposhtur 2-1 Sampdoria-n në transfertë.

Related posts

Gruaja nuk e la të udhëtonte me shokët, nisma e tifozëve meksikanë bën bujë në internet (FOTO)

Sadik.Autor

“S’MË SHIJON SUPA E NGROHUR DISA HERË”/ Erjona Sulejmani injoron keq ish-bashkëshortin Xhemaili (FOTO)

Delo.autor

TALENTI PREMTUES/ SEVILLA prezanton sulmuesin e MILANIT: Unë e konsideroj veten një…

Isa.Autor

Leave a Comment