SLLOVENI-KOSOVË/ Muriqi finanlizon me gol, sllovenët barazojnë me thembër (VIDEO)

Kosova ka gjetur golin e avantazhit në një fushë të vështirë si ajo e Sllovenisë, edhe pse ky ka zgjatur pak minuta.

Pas një pjese të parë të mbyllur 0-0, formacioni “Dardan” ka zhbllokuar ndeshjen e Ligës C të Nations League,  me një aksion spektakolar të nisur në rivënie anësore por përfunduar me gol nga Vedat Muriqi.

Për t’u theksuar pasimi spektakolar me thembër brenda zone nga Berisha.

Por, vendasit reaguan dhe gjetën barazimin me Jasmin Kurtic. Mbrojtja e “dardanëve” hapet totalisht nga krahu dhe lojtari slloven depërton duke pasur për Kurtic që realizon me thembër.