SPEKTAKËL NË SERIE A/ Roma ndëshkon Parmën me 2 SUPER GOLA për 4 minuta (VIDEO)

Roma-Parma 2-0! Vetëm në 4 minuta, ekipi verdhekuq ka realizuar dy gola dhe ka çuar ndeshjen në dishezë.

Avantazh ndaj Parma erdhi pas 28 minutash lojë në “Olimpico”. Ai që gjetur rrjetën është sulmuesi i ardhur në huazim nga Spanja, Borja Mayoral.

Asist magjik nga Spinazzola duke pasur në vertikalisht brenda zone ku Mayoral e ka kuptuar idenë dhe pasi ka depërtuar, me diagonale ka mposhtur portierin e Parma.

Më pas ishte radha e Mkhitaryian që të realizonte golin e dytë. Një eurogol nga armeni që ka shkundur rrjetën duke goditur silurë fluturimthi.