Futboll Ligue 1 Sport

TEK PSG NUK JANË TË LUMTUR ME TUCHEL/ Drejtuesit e klubit francez marrin vendimin për të ardhmen e trajnerit

Me shumë mundësi Tomas Tuhel, nuk do të jetë trajneri i PSG-së për sezonin tjetër. Drejtuesit nuk janë aspak të lumtur me rezultatet e trajnerit gjerman te kampionët e Francës dhe po mendojnë ndryshime në pankinë.

Sipas asaj që raporton “Telefoot”, drejtuesit e kanë vendosur dhe nuk do i rinovojnë Tuhelit kontratën, e cila skadon në fund të sezonit. Gjermanin mund ta shpëtonte vetëm një sukses në Ligën e Kampioneve, që te klubi parisien është objektiv prej kohësh.

Francezët po punojnë për zëvendësuesin e ish-trajnerit të Dortmundit dhe Masimiliano Alegri përflitet prej kohësh së mund të marrë drejtimin e skuadrës. PSG-ja nuk po kalon një moment të mirë, teksa ditën e djeshme u mposht në Ligën e Kampioneve nga Lajpcigu, ndonëse kishin shumë mungesa në skuadër.

Related posts

MINUTË PAS MINUTE/ Anglia eleminon pa probleme Suedinë, “3 luanët” prekin gjysëmfinalet (VIDEO)

Isa.Autor

INTERVISTA/ “Ylli” i Kombëtares i “shpraz” të gjitha: Nga problemet me pasaportën e Kosovës e deri te kufjet në vesh/ Njihuni me ta pathënat e Eros GREZDËS

Sadik.Autor

CR7 NË KAOS/ Del Piero tregon arsyen përse RONALDO nuk po shënon GOL

Isa.Autor

Leave a Comment