Futboll Seria A Sport

BUFFON NËN HETIM NGA PROKURORIA SPORTIVE/ Blasfemi gjatë Parma-Juventus me shokun e ekipit (VIDEO)

Prokurori federal, Giuseppe Chiné, hapi një procedim për shprehjen blasfemike që Gianluigi Buffon pretendohet të ketë thënë gjatë Parma-Juventus, ndërsa ai ishte duke nxitur shokun e tij të skuadrës, Portanova, para një rivënieje fundore.

Fjalia – nga ajo që shpjegohet te FIGC – gjatë ndeshjes u mbulua nga një koment që nuk do të lejonte që çështja të raportohej tek Gjykatësi Sportiv, i cili për këtë arsye nuk ishte në gjendje të vlerësonte çështjen dhe të impononte ndonjë skualifikim, siç ndodhi me Cristante të Romës gjatë ndeshjes kundër Bologna.

Sidoqoftë, prokurori federal ende donte të hapte një dosje për të sqaruar incidentin gjithashtu përmes mundësisë së dëgjimit të personit në fjalë.

VIDEO

Related posts

RIKTHEHET TEK FITORJA/ Partizani mposht Kastriotin në minutat e fundit

Delo.autor

PA MBROJTËS DHE SULMUES/ Barcelona nuk i bëri llogaritë në merkato. “Katalanasit” dështuan, në janar…

Delo.autor

TRONDITET BOTA E FUTBOLLIT/ Ekzekutohet lojtari kombëtares venezueljane… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment