Futboll Seria A Sport

CONTE NUK I NDAHET FIKSIMIT TË VJETËR/ Trajneri do me çdo kusht, por duhet ta sponsorizojë Eriksen

Njeriu i identifikuar nga Conte për të filluar sulmin në Scudetto është vetëm një, dhe është i zakonshmi: Edin Dzeko.

Trajneri – siguron Il Messaggero – do të jetë në pritje të shitjes përfundimtare të Eriksen për t’u përqendruar te boshnjaku:

Roma's Edin Dzeko Says He Doesn't Think About Rejected Inter Milan Transfer | Bleacher Report | Latest News, Videos and Highlights

“Vetëm pasi të jetë vendosur danezi (po punohet me Valencia), do të ketë vend për të menduar për Dzeko”, shkruan gazeta në lidhje me këtë.

Roma, megjithatë, vështirë se mund të kompensojë mungesën e qendrës së saj sulmuese: largimi i tij do të krijonte një boshllëk të madh.

Nëse lamtumira bëhet në qershor, alternativat janë Vlahovic ose Scamacca.

Related posts

CHAMPIONS LEAGUE/ Pelegri dhe mesfushori Castillejo jashtë liste, ja zgjedhjet e trajnerit Pioli…

Delo.autor

SHQIPËRI-ANDORRË/ Është momenti i së vërtetës për “Kuqezinjtë”, synojnë rekordin e pikëve

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Vllaznia-Skënderbeu. Rezultati 1-0

Delo.autor

Leave a Comment