Futboll Premier League Sport

KËRKON PËRFORCIME NË EKIP/ Arsenal i prish punë Barcelonas, i merr objektivin e merkatos

Arsenali mund t’i prishë punë në merkato Barcelonas. “Topçinjtë” kanë hedhur sytë drejt mbrojtësit Eric Garcia. Futbollisti nuk po rinovon me ekipin e “Qytetarëve” dhe ka vendosur të largohet.

Trajneri Ronald Koeman e pret me krahëhapur, ashtu si klubi spanjoll që e konsiderojnë si zëvendësuesin e denjë të Gerard Pique. City nga krahu tjetër e ka pranuar se nuk mund të rinovojë, prandaj pret që të fitojë diçka nga shitja e tij.

Trajneri Mikel Arteta po vuan shumë, sidomos në mbrojtje. Ai do një lojtar që mund të forcojë ekipin e tij dhe ka besim te Eric Garcia, Ky i fundit e njeh Premier Leaguen dhe nuk ka nevojë për ambientim në ishull.

Related posts

Mesfushori i Kombëtares shumë pranë largimit nga ekipi, lëvizje të reja në kampin kuqezi

Sadik.Autor

LIVE/ Superiore: Mbyllet ndeshja Dinamo-Teuta. Rezultati 0-1

Delo.autor

Guardiola: Mbase do të shpenzojmë 1 miliard € në merkato

Sadik.Autor

Leave a Comment