Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Verona-Inter. Rezultati 1-2

Në orën 18:30 do të startojë sfida Verona-Inter, e vlefshme për javën e 14 të Serisë A italiane. Inter dëshiron t’a përfundojë vitin kalendarik 2020 në perfeksion duke kërkuar fitoren e shtatë rradhazi në kampionat, dhe t’a mbyllë vitin në krye të klasifikimit, duke shpresuar tek hapi fals i Milanit sonte ndaj Lacios.

Zikaltërit pas suksesit ndaj Specias në shtëpi, kërkon një tjetër sukses në stadiumin “Marc’Antonio Bentegodi”, ndaj Veronës e cila po bën një kampionat të kënaqshëm. Skuadra e drejtuar nga Antonio Konte do të tentojë sfidën e sotme vetëm fitoren për t’a mbajtur Milanin në presion konstant për kreun e klasifikimit.

 

LIVE/ Verona – Inter 1-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 69/ Inter kalon në avfantazh me golin e shënuar nga Milan Skriniar.

MINUTA 63/ Verona barazon shifrat me golin e shënuar nga Ivan Ilic.

MINUTA 52/ Inter kalon në avantazh me golin e shënuar nga Lautaro Martinez.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

PLAS SKANDALI/ Gjyqtari i Komitetit të Etikës në FIFA ARRESTOHET për korrupsion

Isa.Autor

Kontribuoi një jetë të tërë për futbollin shqiptar, FSHF-ja nderon PERSONALITETIN

Isa.Autor

NA LA PA FRYMË/ Mbesa e ish-Presidentit SHQIPTAR “tërbon” edhe sallonet e “Moto GP” (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment