Futboll Sport

PAS MARADONËS/ Tjetër zi në Argjentinë, shuhet trajneri legjendar…

Zie e re në futbollin argjentinas. Në moshën 66 vjeç, Alejandro Sabella u nda nga jeta sot.

Ish mesfushori midis viteve 70 dhe 80,  pastaj pasuesi historik i Passarella, nga 2009 në 2011 ai udhëhoqi Estudiantes, duke fituar një Apertura dhe një Copa Libertadores.

Me nofkën El Profesor, drejtoi edhe Argjentinën nga viti 2011 deri në 2014, duke i çuar ata në vendin e dytë në Kupën e Botës në Brazil.

Ai ishte shtruar në spital në kujdes intensiv që nga fillimi i dhjetorit dhe gjendja e tij ishte përkeqësuar. Pak minuta më parë ngjarja tragjike.

Related posts

U SULMUA SHOKU I EKIPIT ME KORE RACISTE/ Shpërthen ylli i Juventusit: Është për të ardhur keq që…

Delo.autor

I PAKALUESHËM, LUFTARAK DHE I VENDOSUR/ Ja cili futbollist i Shqipërisë spikati kundër Lituanisë

Delo.autor

NË PRAG TË “EL CLASICOS” SË DYTË/ Barcelona me motivim ekstra, ja çfarë synon pas 87 vitesh

Delo.autor

Leave a Comment