Futboll Sport

SPEKTAKËL NË “PREMIER”/ Leicester dhe Man United ndajnë nga 1 pikë (VIDEO-GOLAT)

Ka përfunduar në barazim 2-2 ndeshja mes Leicester dhe Manchester United, e vlefshme për javën e 15-të në Prmeier League.

Ashtu siç pritej, ky takim ishte mjaft spektakolar, me skuadrat që luftuan deri në fund për të marrë tri pikët në këtë takim.

“Djajtë e kuq” kaluan dy herë në avantazh, me anë të Marcus Rashford (23) dhe Bruno Fernandez (79), ndërsa “Dhelprat” u kundërpërgjigjën fillimisht me Harvey Barnes (31) e më pas me sulmuesin Jamie Vardy (85) për një barazim 2-2 që mbajti për momentin Leicester City-n në vendin e dytë të Premier League.

Related posts

VIDEO/ Aubameyang shënon në debutim, por shihni çfarë supergoli

Q.Autor

Fituesi i “Topit të Artë”/ “Po të mos isha bërë futbollist… do të isha bërë kriminel…”

Sadik.Autor

E BUJSHME NË ANGLI/ Klubi e shiti për 50 milionë euro, ylli i Serisë A refuzoi transferimin

Delo.autor

Leave a Comment