Futboll Seria A Sport

“THUMBON” NEDVED DHE FEDERICO CHIESA/ Commisso: Kur u çua ai biondi pata frikë, tani le të pijë kamomil…

“Unë kisha frikë deri në golin tonë të tretë, kisha frikë se mund të kishte disa favore për Juventusin. Pashë biondin (Pavel Nedved) i cili më tha se duhej të pija çaj, pastaj në fund ai mori një kamomil… “.

Presidenti i Fiorentinës Rocco Commisso flet përsëri dhe është një “lumë në derdhje”…

Cosa ha detto Nedved durante Juventus-Fiorentina: c'è il labiale

Shumë tema u prekën, përfshirë fitoren e madhe kundër rivalëve të mëdhenj. Një thumbim për nënkryetarin e Juventusit dhe një mesazh për Federico Chiesa:

“Ai ishte i kujdesuri i veçantë? Ndoshta djemtë e mi donin të mbronin klubin, kur dikush shkon larg si ai … – tha Commisso për Radio Bruno – “Ju kurrë nuk duhet të prisni urat. Kurrë nuk e dini kur mund të keni nevojë”.

Commisso pastaj bën një vlerësim: “Viti i parë nuk ishte i shkëlqyeshëm, pak në tranzicion, por ne duhet të jemi të kënaqur. Ne vazhduam përpara, ne shmangëm spektrin e rënies dhe përfunduam në rritje”.

Related posts

Shtyhet inagurimi i stadiumit më të shtrenjtë në histori, probleme me sigurinë

Isa.Autor

FUTBOLLI SHQIPTAR NË ZI/ Ndahet nga jeta legjenda e Tiranës… (FOTO)

Delo.autor

PROFIL/ Ramen Cepele, 17-vjeçari që hyri në historinë e Kombëtares shqiptare

Delo.autor

Leave a Comment