Futboll Seria A Sport

ANALIZON SUPER SFIDËN INTER-JUVENTUS/ Lippi: Conte e Pirlo me inteligjencë shumë të madhe, “Zikaltërit” i shikoj më…

Ish-trajneri i Interit, po ashtu edhe i Juventusit ka pasur mes nxënësve të tij si Konten po ashtu edhe Andrea Pirlon. Përpara supersfidës, Marçelo Lipi ka dhënë një deklaratë për “Tuttosport”.

“Bëhet fjalë për dy persona me inteligjencë shumë të madhe – është shprehur Lipi. – E kuptojnë futbollin, ndaj mund të shpjegojnë dhe mësojnë. Konte ka pasur gjithmonë atë aplikim me mani, edhe Pirlo ka qenë gjithmonë një perfeksionist me një vizion loje superiore ndaj të tjerëve.

Sa do të ndikojë Inter-Juventus në garën për titullin? Jo shumë në nivel pikësh, edhe nëse do të fitonte Interi dhe do të largohej mungojnë ende shumë ndeshje në mënyrë që të quhet vendimtare.

Në nivel rritjeje psikologjike, megjithatë, një fitore apo humbje mund të bëjë diferencën. Lukaku apo Ronaldo? Ndoshta e zgjidh dikush tjetër. Zikaltrit i shikoj më përpara. Do të jetë një sfidë e mrekullueshme”, ka garantuar Lipi.

Related posts

NUK NDODHTE QË NGA VITI 1960 TEK JUVENTUS/ Ronaldo është një “PËRBINDËSH”, ja rekordi i radhës

Delo.autor

KAPITULLIMI NË “BERNABEU”/ Fjalia e ish-madrilenit që po thyen rrjetin

Delo.autor

LA LIGA/ Atletico fiton me profesionalizëm dhe “kërcënon Katalanasit”

Delo.autor

Leave a Comment