Futboll Sport

DRAMATIKE/ Rusia mund me penallti Spanjën dhe shkon në çerekfinale (VIDEO)

Spanja dhe Rusia nuk mundën dot që mbrenda 120 minutave të mund tu kualifikoheshin. Tashmë për të dyja skuadrat repektive penalltitë do të jenë vendimtare për të shkuar në çserekfianlet e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Me penallti Rusia tregohet e saktë dhe shkon në çerekfinale duke eleminuar Spanjën.

Rusia tregohet e saktë tek të 4 penalltitë ndërsa iberikë gabojnë me Koken dhe Rodrigon.

121′- Shënon Iniesta

122′- Barazon smilov

123′ Shenon Pike

124′- Barazon Rusia me Ignashevic

125′ Koke humbet penalltin për Spanjën

126′ Shënon Ramos

127′ Shënon Cerishev

128′- Gabon Iago Aspas dhe Rusia është në çerekfinale të Kupës së Botës.

https://www.dailymotion.com/video/x6nbssj

Related posts

Kaos te Sporting, 50 huliganë rrahin lojtarët dhe stafin në qendrën stërvitore

Sadik.Autor

DHUNA NË SUPERCLASICO/ Maradona: Jepjani fitoren në tavolinë Boca Juniors

Isa.Autor

Befason presidenti i Napolit, pas Barit kërkon të blejë edhe klubin kroat

Isa.Autor

Leave a Comment