Futboll La Liga Sport

FUTBOLLI SPANJOLL NË ZI/ Ndahet nga jeta në moshën 88-vjeçare ish-lojtari i Barcelonës…

Është ndarë nga jeta ish-lojtari i Barcelonës, Zhusto Tejada. Spanjolli luajti për katalanasit për 8 sezone, nga viti 1952 deri në vitin 1960, duke zhvilluar 149 ndeshje dhe 73 gola.

Gjithashtu ai luajti edhe për Realin e Madridit, me të cilët zhvilloi 33 ndeshje dhe realizoi 10 gola.

Tejada është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 88-vjeçare, teksa kjo është konfirmuar nga vetë klubi i Barcelonës, që i shpreh ngushëllime familjarëve.

Related posts

Ish-trajneri i Manchester City, kandidati kryesor për stolin e West Ham…

Sadik.Autor

MANCHESTER UNITED-SOUTHAMPTON/ Debutim makthi për 19-vjeçarin, “Djajtë e Kuq” përfiton dhe shënon 4 “PERLA” (VIDEO)

Delo.autor

Gjyqtari francez kërkon falje: Reagova keq, gjesti erdhi si pasojë e një lëndimi të mëparshëm

Q.Autor

Leave a Comment