Futboll Premier League Sport

RIKTHEHET TEK FITORJA/ Trajneri Tuchel merr triumfin e parë me Chelsea-n, askush si ai në 9 vite

Chelsea ka mposhtur 2-0 Brunley-n në javën e 21-të të Premier League.

Takimi i luajtur në Stamford Bridge është vendosur nga golat e Azpilicueta (40′) dhe Alonso (84′).

Thomas Tuchel ka marrë fitoren e tij të parë në drejtim të londinezëve dhe është bërë trajneri i parë që nga 2012-ta që nuk pëson gol në dy ndeshjet e para në drejtim të Chelsea-t.

Blutë janë në vendin e shtatë në Premier League me 33 pikë, katër larg zonës Champions League dhe 11 larg kreut.

Related posts

DISIPLINA MERR VENDIMET/ Tifozët u përleshën me stola, dënohen Tirana dhe Laçi me gjobë. Ja shuma…

Delo.autor

Bayern Munich pushon yjet, futbollisti shqiptar luan nga minuta e parë ndaj Eintracht Frankfurtit

Sadik.Autor

KTHEHET TË RRËFEJË PËR “DJALLIN”/ Legjenda Guulit: Guxim dhe identitet, sekreti i rilindjes së Milanit është ky njeri

Delo.autor

Leave a Comment