I JEP FUND SERISË SË BARAZIMEVE/ Tirana mposht me përmbysje Kastriotin dhe ngjiten në vendin e pestë

Tirana i ka dhënë fund serisë së barazimeve në kampionat, teksa ditën e sotme ka mposhtur me rezultatin 2-1 Kastriotin me përmbysje.

Ndeshja nisi keq për bardheblutë, që e panë veten në disavanatzh në minutën e 21’, kur Dejvid shndërroi në gol një krosim perfekt të marrë nga krahu i majtë. B

Bardheblutë gjetën golin e barazimit në minutën e 35’ me Idriz Bathën, teksa Muçi përmbysi rezultatin në minutën e 51’, 2 minuta para se në fushë të futej Tulant Seferi, i cili bëri debutimin me bardheblutë ditën e sotme.

Me këtë fitore Tirana ngjitet në vendin e pestë me 20 pikë dhe shkon në derbin ndaj Partizanit të premten pas një fitoreje.