Bundesliga Futboll Sport

KRITIKON ZGJEDHJET E BAYERN MUNICH/ Matthaus: Kanë humbur tre lojtarë të rëndësishëm që i jepnin thellësi skuadrës

Lothar Matthaus ka kritikuar zgjedhjet e bëra nga Bayern Munich në merkaton  e verës së kaluar.

“Duhet të them të vërtetën dhe të kritikoj drejtuesit bavarezë”, ka thënë legjenda e futbollit gjerman për Sky Sport Germany.

“Me largimet e Coutinho, Perisic dhe Thiago Alcantara kanë humbur tre lojtarë të rëndësishëm që i jepnin thellësi skuadrës”.

“Pa këta të tre, skuadra ka humbur cilësi në një sezon të gjatë dhe me ndeshje të gënjeshtra si ky”.

Related posts

REALI MPOSHT VALLADOLIDIN E “FENOMENIT”/ Vinicius zëvendëson dështimin dhe i dhuron fitoren

Delo.autor

NDESHJA NDAJ KAMPIONËVE TË ITALISË/ Flet Gattuso: Juventus të bën me dhimbje koke!

Delo.autor

EKIPI AMATOR/ Njihuni me skuadrën që i mori të gjithë “zvarrë” duke shkruajtur historinë

Isa.Autor

Leave a Comment