Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

KUPA E TURQISË/ Iu besua vendi i titullarit, sulmuesi i Kombëtares i jep asist me portën bosh shokut të skuadrës (VIDEO)

Sulmuesit të Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, iu besua vendi i titullarit, në sfidën e Kupës së Turqisë, ndaj Alanjaspor, teksa e shpërbleu mjaft mirë besimin e trajnerit.

Në minutën e 7-të, shqiptari nxori në pah cilësitë e tij, teksa me një shpërthim mjaft të bukur nga e djathta e zonës, asistoi për sulmuesin Karakullukçu, i cili me portën e boshatisur, dërgoi topin në rrjetë, duke kaluar në avantazh skuadrën e Erzurum.

Padyshim që e gjithë merita e golit të realizuar ishte e Sadikut, i cili bëri gjithçka mirë, teksa tashmë shpreson që të fitojë edhe vendin e titullarit në kampionat.

Related posts

RRËNQETHIN TIFOZËT E CARDIFF/ Kanë një mesazh për Sala: Nuk të pamë kurrë por të duam gjithmonë (FOTO)

Delo.autor

Wenger: Sot vendoset gjithçka për Aubameyang dhe Giroud

Q.Autor

Zyrtare: Hazard shpallet futbollisti më i mirë belg që…

Q.Autor

Leave a Comment