Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Copa Del Rey: Mbyllet ndeshja Real Sociedad-Barcelona. Rezultati 1-2

Real Sociedad-Barcelona është gjysmëfinalja e vetme për Superkupën e Spanjës që do të luhet sonte në Estadio El Arcangel. Lionel Messi nuk ka startuar sonte për Barcelonën derisa skuadra e Ronald Koeman e kërkon trofeun e parë këtë sezon.

Në Estadio El Arcangel, Barcelona do të luajë si mysafirë i Real Sociedadit që ka ditur të jetë një skuadër e papërshtatshme sivjet. Adnan Januzaj nuk ka startuar në këtë ndeshje por ai është në bankën rezervë.

Në anën tjetër Koeman sonte ka zgjedhur që të startojë me Antoine Griezmann, Braithwaite dhe Dembele në sulm. Fituesi i kësaj ndeshje do të luajë kundër fituesit të ndeshjes Real Madrid – Athletic Bilbao, që do të luhet nesër.

 

LIVE/ Real Sociedad – Barcelona 1-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 51/ Real Sociedad barazon shifrat me golin e shënuar nga Mikel Oyarzabal me penallti.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 39/ Barcelona kalon në avantazh me golin e shënuar nga Frenkie de Jong.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

LEVANTE – BARCELONA/ Skuadra e Valverdes do të kërkojë fitoren nga katalanasve (FORMACIONET ZYRTARE)

Isa.Autor

Drejtori sportiv i Spanjës i kërkoi presidentit Rubiales që të mos e shkarkojë Lopeteguin

Sadik.Autor

COVID-19/ Mungon ambulanca prej situatës alarmante, Skënderbeu humbet ndeshjen në tavolinë

Delo.autor

Leave a Comment