Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Cagliari-Milan. Rezultati 0-2

Edhe pse me 8 mungesa, Milani i Stefano Piolit, do të kërkojë të triumfojë në sfidën e mbrëmjes së sotme në transfertë ndaj Kaljarit, për të kryesuar i vetëm me diferencë +3 nga ndjekësit e Interit.

Kuqezinjtë do të kenë përballë skuadrën e Antonio Di Françeskos, që po përjeton një krizë të thellë rezultatesh me 4 humbje në 5 ndeshjet e fundit, duke u pozicionuar në vendin e 17-të.

Leao, Selemekers, Benaser, Teo Hernandez, Çalhanoglu, Rebiç, janë 6 mungesat më të rëndësishme për kryesuesit e kampionatit, duke shtuar këtu edhe Kruniç dhe Gabia, që janë zgjedhje dytësore. Ndërkohë lajm pozitiv është fakti se nga minuta e parë, do të luajë Zllatan Ibrahimoviç, i cili do të jetë një pikë referimi në sulm, për të udhëhequr skuadrën drejt suksesit.

 

LIVE/ Cagliari – Milan 0-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 52/ Milan dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Zlatan Ibrahimovic.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 6/ Milan kalon në avantazh me golin e shënuar nga Zlatan Ibrahimovic.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

SHQIPËRI-ANDORRË/ Është momenti i së vërtetës për “Kuqezinjtë”, synojnë rekordin e pikëve

Delo.autor

E BUJSHME/ Manchester United i ofrohet Verrati si pjesë e marrëveshjes për…

Isa.Autor

KËPUTI TENDINAT E KAVILJES/ Bayern Munich merr lajmin e keq, ja sa do të mungojë ylli Davies…

Delo.autor

Leave a Comment