Futboll Kategoria Superiore Sport

NDESHJE NË FUSHË ME BORË/ Ja pse duhej të shtyhej takimi Skënderbeu-Partizani…

Ndeshja mes Skënderbeut dhe Partizanit në Korçë nuk duhej zhvilluar. Kjo për shkak të kushteve të terrenit që ishte i mbuluar nga dëbora.

Rregulli është se arbitri kryesor dhe ai i katërt duhet të shikojnë 10-15 minuta para startit kushtet e fushës, duke përplasur një top në tokë dhe duke parë nëse kërcen sërish lart. Nga fillimi i ndeshjes deri në fund, topi jo vetëm që nuk kërcente, por ndalonte si me magnet në dëborën që kishte mbuluar gjithë sipërfaqen e fushës.

Related posts

STATISTIKAT/ Messi është lojtari që ka dribluar më shumë në vitin 2020, futbollisti i Sasuolos më lart se Nejmari. Ja renditja…

Delo.autor

PO SHKËLQEN NË KAMPIONATIN TURK/ Ish-sulmuesi i Partizanit deputon me gol ndaj… (VIDEO)

Delo.autor

KATEGORIA SUPERIORE/ Java 26-të, luhet në dy ditë, spikat Partizani-Flamurtari

Q.Autor

Leave a Comment