Futboll Seria A Sport

SHITJA E AKSIONEVE TË INTER/ Marotta: Presidenti Suning është duke vlerësuar mundësinë e…

Tratativa e “BC Partners” dhe “Suning” për shitjen e disa përqindjeve të aksioneve të klubit zikaltër, ku fillimisht ishte folur për një kuotë të vogël, por tani duket se gjiganti kinez “Suning” i familjes Zhang është duke negociuar për shitjen e shumicës së aksioneve.

Kjo nuk gjen konfirmime vetëm në ambjentin financiar por edhe në fjalët e dirigjentit të lartë të klubit zikaltër Bepe Marota, i cili ka folur për një shitje të mundshme të zikaltërve:

“Shitja e një pjese të aksioneve të ‘Suning’? Pronarët po vlerësojnë mundësitë në interes të Interit dhe të respektojnë stemën historike të klubit, si dhe të tashmen dhe të ardhmen. Drejtuesit të përfaqësuar nga unë e di se ai operon në një kontekst shumë të fortë dhe mund të llogarisë në një fushë teknike shumë kompakte. Këta zëra janë mbi kokën tonë dhe nuk duhet të na prekin.”, përfundoi Bepe Marota.

Related posts

MUND TË KTHEHEJ NË TRAGJEDI/ Futbollistin SERB të Beslidhjes e zë KORRENTI në Shijak

Delo.autor

E FUNDIT/ Revolucion total te Barcelona, shkarkohet njeriu i sulmuar nga Messi!

Delo.autor

REZULTATI BEFASUES/ Super Kupa e Europës është e Atleticos (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment