Futboll Seria A Sport

YLLI ARGJENTINAS NUK KA NDËRMEND TË LARGOHET/ “Demi” Lautaro rinovon me Inter, ja detajet e kontratës…

Interi dhe agjentët e Lautaro Martinezit janë takuar ditën e sotme për të vazhduar negociatat e tyre për rinovimin e argjentinasit. Ky është takimi i dytë për pak ditë.

Palët janë të prirura që të rinovojnë, pasi Lautaro nuk ka ndërmend të largohet. Ai ishte shumë pranë Barcelonës, por situatat kanë ndryshuar dhe argjentinasi do të qëndrojë në Itali.

Lautaro ka ulur kërkesat e tij ekonomike dhe me shumë mundësi Interi do t’ia plotësojë. Kontrata e re pritet të nënshkruhet deri në vitin 2024 me një opsion rinovim deri në vitin 2025.

Related posts

PAS SHKARKIMIT TË TEKNIKUT TUCHEL/ Dy gjigantët e Europës duan ish-trajnerin e PSG-së, ja emrat…

Delo.autor

Alexis Sanchez, ‘Eric Cantona i ri’ i Man United

Q.Autor

ALEX SANDRO DHE CANSELO ME “VALIXHET” GATI/ Ja emrat që mund të zëvendësojnë “Murin” e Juventus

Delo.autor

Leave a Comment