Futboll Seria A Sport

ZYRTARE/ Ndiqet prej kohësh nga Inter, sulmuesi italian mbyll bashkëpunimin me klubin e…

Graciano Pele është tashmë një lojtar i lirë dhe po përgatitet për rikthimin  në Europë. Sulmuesi italian ka mbyllur kontratën më skuadrën kineze të Shandong Luneng, me të cilët luan nga viti 2016, ku ka zhvilluar 133 ndeshje dhe ka shënuar 63 gola.

Pele prej kohësh ndiqet nga skuadra e Interit, si një dëshirë e madhe e trajnerit Antonio Konte, i cili e ka pasur nën urdhrat e tij lojtarin edhe te  gjatë kohës kur drejtonte Italinë.

35-vjeçari ka vendosur të rikthehet në Europë, ku përveç Interit edhe skuadra të tjera të Serisë A kanë shfaqur interes për ta marrë në ekipet e tyre.

Related posts

Juventus? Chiellini: Vitin tjetër ne synojmë gjithçka!

Sadik.Autor

“KOLOMBO NDJEN PRESIONIN”/ Kjaer: Po punojmë për të qenë në formë

Delo.autor

Partizani-Luftëtari/ Çani rikthehet, fiton penallti me topin e parë. Batha nuk fal nga 11 metra

Q.Autor

Leave a Comment