Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

ZYRTARE/ Refuzoi Kombëtaren shqiptare, sulmuesi Trashaj bën hapa pas në karrierë. Transferohet tek skuadra e…

U trumbetua me të mëdha se do të ishte një nga talentet më premtues të momentit, por futbollisti me origjinë shqiptare, Shani Trashaj, rezultoi një dështim. 25-vjeçari, në të kaluarën u kontaktua nga FSHF dhe Federata e Kosovës, por vendosi t’i refuzonte, duke preferuar Zvicrën, me të cilën arriti të luante vetëm 5 ndeshje.

Tarashaj arriti të shkëlqente te skuadra e Grasshopers, teksa siguroi kontratën e ëndrrave, duke u transferuar te Everoni. Aventura te skuadra e Premier Ligës, rezultoi një makth, pasi sulmuesi, u dëmtua duke këputur ligamentin e më pas theu këmbën.

Sulmuesi nuk arriti të linte shenjë as në huazimet te Frankfurti në Gjermani apo Emen në Holandë. Klubi i Premier Ligën vendosi të ndërpriste kontratën me shqiptarin e Zvicrës, ditët e fundit, ndërkohë që Tarashaj sot u rikthye në kampionatin ku shkëlqeu, duke firmosur me skuadrën e Zyrihut.

Related posts

“DUAM TË FITOJMË NË TRANSFERTË”/ Trajneri Daja: Ndaj Vllaznisë nuk është ndeshje revanshi

Delo.autor

Costa i përgjigjet Ronaldos, vendos baraspeshën mes kontestimeve (VIDEO)

Sadik.Autor

Jashanica si Nasri, Skënderbeu mendon Qipron si zgjidhje

Q.Autor

Leave a Comment