Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

“KATAR 2022″/ Shmangu operacionin në gju, mesfushori i Shqipërisë sfidon kohën për të qenë gati për Kombëtaren

Klaus Gjasula është një tjetër sinjal pozitiv për Kombëtaren. Kur duhet një muaj nga grumbullimi për tri ndeshjet e marsit, mesfushori i Kombëtares së fundmi ka shtuar ritmet në stërvitje. Mesfushori i Hamburgut kaloi një dëmtim të rëndë në gju, por që fatmirësisht nuk ishte e nevojshme që të kryente operacion. Së fundmi, Gjasula ka zbritur në fushën stërvitore me skuadrën e Hamburgut duke shtuar ritmet.

Lojtari vijon që të punojë me program individual, por lajmi i mirë është që nga dita në ditë ai rrit ngarkesën dhe shton ritmin, çka e lë të hapur mundësinë që deri në javën e tretë të marsit, mesfushori të jetë i rikuperuar për të qenë një alternativë cilësore në dispozicion të trajnerit Reja për sfidat ndaj Andorrës (25 mars), Anglisë (28 mars) dhe San Marinos (31 mars).

Related posts

“Mamma Mia”, ja si shpërtheu komentatori italian në tre golat e Romës (video)

Sadik.Autor

TALENTI PO “ÇMEND” GJITHË EUROPËN/ Haaland mund të largohet, ja me kë do ta zëvendësojë Dortmund…

Delo.autor

NGA ECURIA E PUNIMEVE TEK KOSTOT E STADIUMIT/ Flet Anëtari i “FSHF” Dervishaj: “Arenës Kombëtare” duhet t’i shesim emrin sepse…

Delo.autor

Leave a Comment