LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Gladbach-Manchester City. Rezultati 0-2

Luhet duke filluar nga ora 21:00, ndeshja mes Borusia M’Gladbah dhe Mançester Sitit, e vlefshme për fazën e 1/16-ve në Ligën e Kampioneve.

Pritet një sfidë e luftuar nga të dyja ekipet, që do të kërkojnë rezultat pozitiv në ndeshjen e parë, për ta pasur më të lehtë kualifikimin në ndeshjen e kthimit. Anglezët vijnë favoritë në këtë ndeshje, kjo edhe për shkak të formës së shkëlqyer që po kalojnë, ku kanë regjistruar 18 fitore radhazi.

Nga ana tjetër Gladbahu do të kërkojë surprizën, siç bëri në fazën e grupeve, ku u renditur në vendin e dytë, pas Realit, duke lënë jashtë Interin. Për shkak të masave të marra nga pandemia, ndeshja do të luhet në fushë neutral, në “Puskas Arena”, në Budapest.

LIVE/ Gladbach – Manchester City 0-2

Mbyllet ndeshja

MINUTA 65/ Manchester City dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Gabriel Jesus.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 29/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Bernardo Silva.