Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Derbi i Madoninës: Mbyllet ndeshja Milan-Inter në “San Siro”. Rezultati 0-3

Luhet duke filluar nga ora 15:00, derbi i Milanos mes Milanit dhe Interit. Pritet një ndeshje e luftuar nga të dyja ekipet do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, e cila vlen kreun e renditjes.

Ky do të jetë derbi i 174-t në Serie A, ku zikaltrit kanë triufmuar në 66 raste, ndërsa”Djalli” ka regjistarur 52 suksese. Interi ka fituar 4 nga pesë ndeshjet e fundit në Serinë A kundër Milanit. Duke fituar ndaj zikaltërve në fazën e parë, Milani festoi fitoren numër 1400 në Serinë A.

Kuqezinjtë në atë rast u bënë ekipi i tretë pas Juventusit dhe zikaltërve që ia del në diçka të tillë.

Do të jetë edhe një duel mes dy sulmuesve kryesorë, Romelu Lukaku dhe Zlatan Ibrahimoviç, sidomos pas asaj përplasje që ndodhi në Kupën e Italisë. Pioli dhe Konte do të kërkojnë me çdo kusht fitoren dhe për këtë arsye kanë hedhur në fushë lojtarët më të mirë.

 

LIVE/ Milan – Inter 0-3

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 66/ Inter thellon shifrat me golin e shënuar nga Romelu Lukaku.

MINUTA 57/ Inter dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Lautaro Martinez.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 5/ Inter kalon në avantazh me golin e shënuar nga Lautaro Martinez.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

CHAMPIONS/ Shtyllë dhe dy gola të shpejtë në Olympiacos-Tottenham, ja momentet pozitive (VIDEO)

Delo.autor

POLITIKA URON KAMPIONIN/ Xhaçka: Më të mirat për ty Gjetan Keta dhe për të gjithë të talentuarit

Isa.Autor

ËSHTË MBI 40 VJEÇ/ Gruaja e ish futbollistit të Realit dhe Barcelonës të lë pa fjalë (FOTOT)

Isa.Autor

Leave a Comment