Futboll Premier League Sport

“NUK ANKOHEM PËR KARRIERËN TIME”/ Mesfushori Gundogan zbulon dy idhujt: Do të kisha dashur të luaja me ata

Në një intervistë të dhënë për Goal, mesfushori i Manchester City, Ilkay Gundogan, ka pranuar se është frymëzuar nga dy mesfushorë dhe se ka kërkuar të kopjojë sa më shumë të ishte e mundur nga ata:

“Xavi dhe Iniesta më kanë mahnitur gjithmonë, kanë qenë shtylla e Barcelona-s për shumë vite dhe kam kërkuar gjithmonë të mësoja sa më shumë të ishte e mundur nga ata”, ka thënë gjermani i City-t.

“Do të më kishte pëlqyer të luaja me ata në një mesfushë me tre lojtarë, por nuk mund të ankohem për karrierën time sepse kam luajtur me kampionë të mëdhenj, dhe vazhdoj ta bëj, me fanellat e Dortmund, City-t dhe Gjermansië”.

Related posts

U ZYRTARIZUA TEK MONZA/ Ja klauzola e çuditshme që Galiani i ka vendosur sulmuesit Balotelli…

Delo.autor

Kampioni i botës me këmbë në tokë: Nuk mund të fitojmë gjithmonë 5–0

Isa.Autor

Donnarumma: Duam hakmarrje ndaj Juventusit

Q.Autor

Leave a Comment