Futboll Shqipëri Sport

SHKËLQEN ME DOPIETË/ I sjell fat Legias në debutim, talenti Muçi e nis me këmbën e mbarë aventurën polake

Ernest Muçi e nis me fitore aventurën e parë të huaj në karrierë. Futbollisti më i ri i Legia Varshavës realizoi debutimin me kampionët e Polonisë në sfidën e vështirë kundër Gornikut me rezultatin 1-2. Ish-sulmuesi i Tiranës luajti të gjithë pjesën e dytë me Legian.

19-vjeçari i solli fat skuadrës pasi Legia mundi të siguronte fitoren ndaj Gornikut në minutën e 82-të nga Kostorz. Te Legia kanë pritshmëria të mëdha prej Muçit. Trajneri i tij Miçniviç e vlerësoi me superlativa sulmuesin e Shqipërisë U-21 duke e konsideeruar “Mesin e Legias”.