Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

TRAJNERI REJA E DO TEK “KUQEZINJTË”/ Futbollisti që po shkëlqen në Itali bën kërkesë në FIFA për ndërrim të Kombëtares

Insistimi i vetë trajnerit Reja për lojtarin në fjalë dhe angazhimi i FSHF-së, ka bërë që Bajrami të japë OK-in për nisjen e procedurave që të bëhet një futbollist i Shqipërisë.

Mirëpo, në qendër të të gjithë procedurave, është vetë futbollisti i cili për këtë hap të karrierës së tij, nevojitet të firmosë një kërkesë drejtuar FIFA-s me kërkesën për të luajtur me Kombëtaren e Shqipërisë, duke e ndryshuar përfaqësuesen zvicerane, me të cilën ka qenë pjesë e skuadrave të moshave.

Këtë procedurë e ndoqi pak kohë më parë edhe Florian Kamberi. Në bazë të rregulloreve të FIFA-s, lojtarët kanë të drejtë në karrierën e tyre që të ndërrojnë vetëm një herë përfaqësuesen, nëse nuk kanë debutuar në ndeshje zyrtare me një kombëtare A.

Related posts

ZBULOHEN NEGOCIATAT E PLOTA MES PALËVE/ Ja si ndryshoi mendje De Ligt për Barcelonën

Delo.autor

MANCHESTER CITY NIS RRUGËTIMIN NË CHAMPIONS/ Guardiola: Jam përgjegjës për dështimet e klubit në…

Delo.autor

“SHPËRTHEJNË DJAJTË E KUQ”/ Shënojnë 2 gola brenda 1 minute kundër Chelsea, ja “perlat” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment