Futboll Kategoria Superiore Sport

U ARRESTUA NGA POLICIA/ Shtyhet transferimi i Solomon tek Al Qadsia, e ardhmja e sulmuesit është pezull…

Transferimi i Theofilius Solomon tek Al Qadsia ishte një nga daljet e Partizanit në merkaton e janarit. Pasi shënoi tre gola në dy fazat e para të Superiore, sulmuesi pritej t’i bashkohej Lorenc Trashit në Kuvajt dhe ishte praktikisht gjithçka e mbyllur.

Prej raporteve të mira me klubin, u arrit edhe ndërprerja e kontratës me konsensus, në mënyrë që sulmuesi të transferohej jashtë Shqipërie. Solomon do të nisej ditën e diel, me datë 21 shkurt drejt Kuvajtit, por ngjarja e ndodhur ditën e 17 shkurtit nuk do ta lejojë 25-vjeçarin të largohet, pa zgjidhur gjithçka në Gjykatën e Apelit të Tiranës. E ardhmja e Solomon është pezull…

Related posts

EUROPA LEAGUE/ Gabon kapiteni Romagnoli, Kanga mposht portierin Donnarumma nga pika e bardhë (VIDEO)

Delo.autor

LIGA E KOMBEVE/ KOSOVA do fitoren me Maltën në “vullkanin Fadil Vokrri”

Isa.Autor

PAS FITORES NDAJ TURQISË PËR “EURO 2020″/ Mancini: Kanë mbetur dhe 6 ndeshje deri në finalen e Wembley-t

Delo.autor

Leave a Comment