Futboll La Liga Sport

E BUJSHME/ Sulmuesi Dembele drejt Juventus, ja motivi dhe “sinergjia” me Barcelonën…

Në zemër të shkëmbimit. Paulo Dybala, e ardhmja e të cilit nuk është konfirmuar nga Pavel Nedved në deklaratat e fundit, mund të largohet nga Juventusi.

Marrëveshja për rinovimin nuk ka ardhur dhe gjithashtu sepse nuk ka pasur kontakte me Jorge Antun, agjenti i lojtarit, pavarësisht pranisë së tij në Torino.

Ende i ndaluar për shkak të dëmtimit, ai duhet të kthehet menjëherë pas kalvarit, por ende nuk ka siguri dhe garanci për atë që do të bëjë.

Kështu hipotezat e një shkëmbimi rriten, por ku? Me Barcelonën ekziston mendimi, për momentin vetëm i tillë, me Ousmane Dembelé.

Arsyeja është e qartë: të dy kanë kontratat që skadojnë në 2022 dhe vetëm në këtë mënyrë ata mund të buxhetohen me një shkëmbim maksimal që do t’i jepte oksigjen arkave (formula Pjanic-Arthur)

E njëjta gjë vlen për Paul Pogba dhe për një shkëmbim të mundshëm me Manchester United: “oktapodi” është ëndrra e madhe e drejtuesve të Juventusit dhe nuk do të përbuzte një lamtumirë me Djajtë e Kuq.

Do të jetë kështu? Juventus do të provojë. Por nuk do të jetë në gjendje ta bëjë atë me para, por vetëm me një shkëmbim, sepse nuk do të jetë në gjendje të rëndojë arkat. Dhe me kë, nëse jo me Dybala?

Related posts

ZYRTARE/ Ngjiti Beneventon në Serie A, Inzaghi merr dhuratën e parë!

Delo.autor

“NUK JAM ARMIK I ATLETICOS”/ Kapiteni Ramos: Duhet të bëjmë një ndeshje serioze…

Delo.autor

E BUJSHME/ Milani po kërkon sulmues, në “radar” futbollisti i Realit

Isa.Autor

Leave a Comment