Futboll Sport

E TRISHTË/ Ndërron jetë në moshën 43-vjeçare ish-futbollisti anglez…

Stiv Xhagellka, vëllai i ish-mbrojtësit të kombëtares angleze, Fil Xhagellka, ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur.

43-vjeçari, i cili në karrierën e tij ka luajtur në rolin e mesfushorit, ka qenë pjesë i ekipeve angleze të Stoke Siti dhe Shefil Junajtid. Vëllai i tij, Fil, ka luajtur si mbrojtës për kombëtaren e Anglisë dhe ka qenë dhe kapiten tek skuadra angleze e Everton.

Lajmi ka pikëlluar shumë njerëz dhe gjithashtu ish-klubet e tij, të cilat kanë postuar në rrjetet sociale mesazhe ngushëllimi për ish-mesfushorin.

Related posts

LIVE/ Superiore: Mbyllet ndeshja Tirana-Egnatia. Rezultati 2-0

Delo.autor

RREGULLORJA/ Ja çfarë rrezikon Tirana pas hyrjes së tifozëve në fushë (VIDEO)

Isa.Autor

FYREJE RACISTE NË DREJTIM TË “DARDANËVE”/ Politikani gjerman i bën apel UEFA-s: Dënoni bullgarët…

Delo.autor

Leave a Comment