Futboll Seria A Sport

GJYKATA SPORTIVE MERR VENDIMIN/ Ja dënimet që marrin 2 lojtarët e Milan-it Ante Rebic dhe Donnarumma…

Gjykata sportive ka bërë publike së fundmi vendimet për 2 futbollistët e Milanit, Ante Rebiç dhe Xhixho Donarumës.

Sulmuesi kroat është dënuar me 2 ndeshje për shkak të ofendimeve ndaj gjyqtarit në sfidën ndaj Napolit, ndërkohë që gardiani kuqezi ia ka hedhur me një gjobë 10 mijë euro.

Nuk pritet që Milani ta apelojë vendimin e marrë sot dhe madje mund të ketë edhe gjobë për Ante Rebiç.

Gjoba për Donarumën u vendos pas reagimit kërcënues dhe ofendues të portierit kuqezi ndaj anëtarëve të stolit të Napolit në përfundim të sfidës.

Related posts

“FUTBOLLISTI I DEKADËS”/ Berisha e bën sefte me gol “Vitin e Ri” (VIDEO)

bora.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Devolli mbyll aventurën me Drenicën, trajneri gjirokastrit jep dorëheqjen. Ja arsyeja…

Delo.autor

MERKATO E VERËS/ Në Turqi ëndërrojnë, Trabzonspori kërkon shërbimet e mesfushorit të Inter-it…

Delo.autor

Leave a Comment