Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

I MJAFTOJNË 11 MINUTA NË FUSHË/ Sulmuesi Balaj protagonist në barazimin dramatik të Shtrum Gracit (VIDEO)

Sulmuesit të Kombëtares, Bekim Balajt, i mjaftuan vetëm 11 minuta në fushë, për t’u shndërruar në protagonist, në barazimin 1-1 që skuadra e tij Shtrum Grac arriti në frymën e fundit ndaj Tirolit.

Shkodrani e nisi ndeshjen nga stoli, teksa u aktivizua në minutën e 82-të. Kur u mendua se ndeshja do të përfundonte me rezultatin 1-0 në favor të vendasve, Balaj jep një asist të bukur me kokë për Jeboah, i cili nuk fali para portës, duke realizuar me një parabol fantastike.