Futboll Sport

MILAN-MANCHESTER UNITED/ Pritet një ndeshje e “luftuar” nga të dyja ekipet, kërkojnë kualifikimin (FORMACIONET ZYRTARE)

Gjithçka është gati për Milan-Manchester United. Stefano Pioli duhet të përballet, edhe një herë, me një emergjencë të madhe. Kuqezinjtë nuk do të jenë në gjendje të llogarisin Ante Rebic, Rafael Leao, Mario Mandzukic, Daniel Maldini, Alessio Romagnoli dhe Davide Calabria.

Urgjencë totale në sulm, me Pioli që rikuperoi Ibrahimovic, i cili fillon, megjithatë, vetëm nga stoli si Ismael Bennacer.

Surpriza e sulmit quhet Castillejo si “falso nueve”… Pas tij Saelemaekers, Calhanoglu dhe Krunic. Në mesfushë Franck Kessie me Meite.Në mbrojtje surpriza tjetër quhet Kalulu në vend të Dalot në krah të djathtë të mbrojtjes, pasi Calabria është i dëmtuar. Te Manchester United e nis titullar si Fred, ashtu edhe Rashford.

FORMACIONET ZYRTARE

MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma; Kalulu, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Meité, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Krunic; Castillejo.

MANCHESTER UNITED (4-2-3-1): Henderson; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; McTominay, Fred; Greenwood, Bruno Fernandes, James; Rashford.

Related posts

MARCO MATERAZZI VIZITË NË TIRANË/ Tifozët shqiptarë të Interit i bëjnë surprizën e bukur (VIDEO)

Delo.autor

Messi, Ronaldo apo Salah, kush do ta fitojë “Topin e Artë”? Kështu përgjigjet Owen

Sadik.Autor

Milan nuk humb kohë, duhet përforcuar me çdo kusht sulmi! Ja objektivat

Sadik.Autor

Leave a Comment