Futboll Seria A Sport

MPOSHT CONTEN DHE PIOLIN/ Gasperini shpallet “Trajneri i Vitit” në Itali

Trajneri i Atlantës, Xhanpiero Gasperini ka fituar çmimin si “Trajneri  i Vitit” në Italit, çmim ky i cili i është dhënë nga kolegët e tij me anë të votimit.

Çmimi u dha nga shoqata e trajnerëve, dhe tekniku Italian arriti të triumfonte përkrah emrave të Antonio Kontes, Stefano Piolit dhe Simone Inzagit. Ky është viti i dyte rresht për Gasperinin që fiton këtë çmim, pasi dhe vitin e kaluar u shpall si trajneri i vitit në Itali.

Puna e teknikut Italian tek skuadra e Atalantës është tepër e madhe, pasi në 5 vite në krye të bergamaskëve ka arritur suksese të mëdha për një ekip të kalibrit të tillë. Këtë vit Atalanta po lufton për një vend në Ligën e Kampionëve, teksa kanë prerë biletën si finalistja e Kupës së Italisë, përballë Juventusit në maj të këtij viti.

Related posts

Publikohet lista prej 100 futbollistëve që do konkurrojnë për çmimin ‘Djali i Artë’

Isa.Autor

RONALDO E DO NË TORINO/ Ja sa kuotohet në BASTE ardhja e MARCELOS tek JUVENTUSI

Isa.Autor

TREGON DISA DETAJE FUTBOLLISTIKE/ Tony Kroos zbulon: Isha gati një lojtar i Manchester United, por…

Delo.autor

Leave a Comment