Futboll Sport

“PËRBINDËSH” I ETUR PËR GOLA/ Ronaldo është shumë pranë rekordit historik me Portugalinë

Ndonëse në vitet e fundit të karrierës, tashmë 36-vjeçar, Cristiano Ronaldo nuk dëshiron t’i varë këpucët pa shkruar emrin e tij me germa të arta në listën e çdo rekordi të mundshëm në botën e futbollit.

Pasi këtë sezon po thyen rekord pas rekordi me Juventusin, e kaloi edhe legjendën, Pele, CR7 synon tani të bëhet golashënuesi më i mirë në histori të futbollit në nivel përfaqësuesesh.

Ai deri më tani ka shënuar 101 gola me Portugalinë dhe është larg legjendës, Ali Daei 8 gola.

Daei me Iranin ka shënuar gjatë karrierës 109 gola.

Dikur, shifra të tilla dukeshin të paarritshme, por CR7 është shumë shumë afër që të thyejë edhe këtë rekord.

Tri sfidat e radhës ku Ronaldo synon të shënojë sa më shumë gola janë kundër Azerbajxhanit, Serbisë dhe Luxemburgut.

Related posts

E BUJSHME/ MAYWEATHER pranoi sfidën e KHABIBIT, ja shuma “e çmendur” që pritet të fitojë amerikani

Isa.Autor

E BUJSHME/ Gazeta katalanase “hakmerret” për Kosovën, e quan Spanjën… federatë (FOTO)

Delo.autor

E BUJSHME/ Mourinho refuzoi 12 milionë paund nga Reali, ja si spanjollët i ofruan bonus për të mos firmosur

Delo.autor

Leave a Comment