Futboll Kategoria Superiore Sport

PLAS TEK VLLAZNIA/ Stafi eviton përleshjen fizike të 2 futbollistëve. Ja prapaskenat e konfliktit…

Krisje te Vllaznia mes lojtarëve. Goli i parë i Bathës ka futur në sherr portierin Zogoviç dhe mesfushorin brazilian, Da Silva. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht nga burime të sigurta në skuadër se në momentin e pësimit të golit, Da Silva i ka kërkuar llogari malazezit për faktin se ai qëndroi në vend pa lëvizur.

Kjo nuk i ka pëlqyer aspak portierit, i cili ka pritur pushimin e ndeshjes dhe ka kërkuar të sqarohet me Da Silvën në dhomat e zhveshjes. Lojtarët janë ofenduar me njëri-tjetrin dhe për pak konflikti ka degjeneruar në përplasje fizike, por që mbeti vetëm duart, pasi pjesëtarët e stafit dhe futbollistët e tjerë evituan zënkën.

Të dy lojtarët i kanë kërkuar hesap njëri-tjetrit, për më tepër çarja e murit në atë mënyrë la një shije të keqe, teksa braziliani u irritua më tepër se të gjithë me portierin.

Një lëvizje të çuditshme në këtë moment bëri edhe Adili, i cili la murin mbrojtës dhe u vendos në shtyllën e dytë. Kjo, siç duket, ka shpërqendruar edhe gardianin. Goli që shënoi Batha hyri në 1 metër vend mes dy lojtarëve të Vllaznisë.

Related posts

SHKËLQEN NË KAMPIONATIN SKOCEZ/ Sulmuesi Kamberi me skuadrën e Aberdinit kurorëzohet si lojtari i ndeshjes

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Real Madrid-Osasuna, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 1-0

Delo.autor

NGA FUTBOLLISTËT TEK PRESIDENTËT E KLUBEVE/ Ja kur sportistët kanë pasur nevojën e truprojave

Delo.autor

Leave a Comment