MMA Sport Të tjera

ZYRTARE/ Konfirmohet gjithçka, Khabib merr vendimin përfundimtar për të ardhmen

Kampioni i sporteve luftarake në kafaz, rusi Khabib Nurmagomedov, i ka dhënë fund karrierës së tij në kafaz.

Lajmi është bërë i ditur nga numri një i kompanisë “UFC”, Dana Uajt, i cili u shpreh se Khabib është tërhequr përfundimisht nga sporti luftarak dukë lënë pezull kështu shumë planë te kompanisë për të.

Fansat mezi prisnin që rusi të kthehej në kafaz, pasi ai është kampion absolut në peshat e mesme dhe ka një rekord të pathyeshëm ndeshjesh 29-0 dhe në momentin që të gjithë po prisnin që ky rekord të rritej rusi vendos të tërhiqet. Si duket në këtë vendim ka ndikuar vdekja e babait të, Abdulaman, i cili vdiq si pasoje e virusit dhe ishte trajneri kryesor i Khabibit.
“Ishte e pabesueshme të të shikoja duke punuar. Faleminderit për gjithçka dhe shijo çfarëdo që të jetë shoku im”, u shpreh bosi i kompanisë.

Related posts

KA QENË PRANË BLERJES SË…/ Ja gafa e pabesuesshme e bërë nga Perez në 2010

Delo.autor

Kupa e Italisë, më shumë se një trofe për Milanin

Sadik.Autor

YLLI MË I KËRKUAR NË MERKATON E VERËS/ “Djajtë e Kuq” rivalizojnë Barcelonën në garën për…

Delo.autor

Leave a Comment